Wykładowcy

Magdalena Filcek – Artysta, Designer – Architekt Wnętrz, Projektant, Wynalazca, Anioł Biznesu, Fotograf, Grafik, Wolontariusz, Nauczyciel (również na UTW AWF), Autorka Projektu Balonodrom, Pilot balonów na ogrzane powietrze, Autorka Centrum Vinci Fit Art – Radość Życia, z 3 letnim doświdczeniem w pracy aktywizującej (zajęcia z rysunku, malarstwa I projektowania) seniorów na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Akademii Wychowania Fizycznego.

Krzysztof Grabowski – absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, trener, menadżer Apple Solution Expert for Education. Od kilkunastu lat czynnie bierze udział w aktywizacji środowiska senioralnego. Prowadził szereg warsztatów komputerowych, w tym przygotowujących do egzaminu ECDL oraz ECCC. Zdobytą wiedzę przekazuje w sposób interesujący. Inspiruje i zachęca do wdrażania nowoczesnych metod nauczania w szkołach. Jest częstym gościem podczas spotkań z nauczycielami i dyrektorami szkół w Polsce. Aktywny społecznie.

Anna Zielińska – instruktorka tańca z wieloletnim doświadczeniem nabytym w nauczaniu różnorakich grup wiekowych. Mimo długiego stażu w uczeniu, wciąż bierze udział w warsztatach by doskonalić swoje umiejętności. Uwielbia uczyć i zarażać innych swą miłością do tańca. Jej pierwszą pasją był taniec towarzyski, który trenowała przez kilka lat biorąc udział w turniejach w ogólnopolskich turniejach. Obecnie specjalizuje się głównie w tańcu orientalnym. Prowadzi profesjonalny zespół tańca orientalnego oraz przygotowuje tancerzy do występów solowych oraz grupowych w turniejach, festiwalach i spektaklach tanecznych. Pisze scenariusze do przedstawień opartych na teatrze ruchu, który jest od kilku lat jej pasją. Występuje również w produkcji BF Impart „Prometeusz”, który jest częścią obchodów Wrocław Europejską Stolicą Kultury 2016.

Tomasz Janowski – Architekt,Tytuł magistra inżyniera architekta uzyskał na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Założyciel i właściciel Autorskiej Pracowni Architektury Quantica funkcjonującej od 2011 roku. Uczestniczył w projekcie wykonawczym Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu w ramach współpracy z APA Kuryłowicz & Associates. W roku 2009 rezydent biura SSW Sp. z o.o. na terenie Libii, gdzie brał udział w projektowaniu obszarów urbanistycznych oraz osiedli mieszkalnych. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w projektowaniu wspomaganym komputerowo, edycji cyfrowej oraz modelowaniu 3D. Doświadczenie w zakresie architektury zdobywał przy projektowaniu budynków użyteczności publicznej, domów mieszkalnych jedno- i wielorodzinnych, architektury przemysłowej oraz rekreacyjnej i sportowej. Od roku 2014 doktorant na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Prezentuje szeroki wachlarz zainteresowań oraz doświadczeń, począwszy od nauk ścisłych, inżynierii, mechaniki, poprzez kosmologię, astronomię i mechanikę kwantową, a skończywszy na naukach humanistycznych takich jak socjologia, psychologia i filozofia.

Jarosław Domaradzki – Przez 18 lat pracy w Katedrze Biostruktury (dawniej Katedra Anatomii Człowieka) Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu prowadził zajęcia z zakresu anatomii człowieka, anatomii rentgenowskiej, anatomii na żywym człowieku i antropomotoryki na obu Wydziałach: Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii, na studiach dziennych i zaocznych. Jest współautorem dwóch przewodników do ćwiczeń z anatomii (Ignasiak Z., Domaradzki J. (2008) Anatomia układu ruchu. Przewodnik do ćwiczeń. Elsevier, Urban&Partner, Wrocław., Ignasiak Z., Domaradzki J. (2009) Anatomia narządów wewnętrznych i układu nerwowego człowieka. Przewodnik do ćwiczeń. Elsevier, Urban&Partner, Wrocław.) Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół problemów środowiskowych uwarunkowań rozwoju biologicznego populacji zamieszkującej tereny ekologicznie zagrożone oraz uwarunkowań kondycji biologicznej osób starszych. Od roku 2007 bierze czynny udział w badaniach kondycji biologicznej osób starszych, prowadzonych w Katedrze Biostruktury, Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (projekt badawczy MNiSW nr N N404 075337 pt. ”Ocena dynamiki zmian inwolucyjnych w aspekcie kondycji biologicznej i zróżnicowanego poziomu aktywności ruchowej osób starszych”, Kierownik projektu: prof. dr hab. Zofia Ignasiak).,

Anna Kliś- jest absolwentką anglistyki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz kierunku produkcji filmowej i telewizyjnej Uniwersytetu Walijskiego (University of Wales) w Wielkiej Brytanii. Jej praca magisterska dotyczyła tematyki literacko- filmowej: Henry James we współczesnej adaptacji filmowej, a praca licencjacka pisana na zakończenie studiów brytyjskich dotyczyła twórczości Jamesa Camerona. Na co dzień uczy języka angielskiego we wrocławskich firmach, a w wolnym czasie pracuje jako wolontariusz dla CreatEng Café – kanadyjskiego portalu edukacyjnego, którego celem jest propagowanie nauki języka angielskiego poprzez organizowanie konkursów literackich – Anna jest jednym z sędziów. Ponadto Anna rysuje, filmuje i prowadzi własną stronę do nauki języka angielskiego: Anna’s English Reader.

Witold Makowski – Z wykształcenia jest inżynierem mechanikiem, zawodowo od pewnego czasu (1996r) zajmuje się prowadzeniem niedużej firmy handlowej. Qigong praktykuje od kilkunastu lat. Najpierw 18 Rąk Lohana, później i do chwili obecnej Lecący Żuraw pod okiem Mistrza Liu Zhongchun.

Ewa Aplaus- naukowiec specjalista w zakresie genetyki molekularnej i jednocześnie doświadczony (certyfikowany) trener oddechu. Współpraca z wieloma zagranicznymi zespołami badawczymi (staże naukowe w Chinach, Niemczech, Cambridge czy USA) pozwoliły jej na świadome stworzenie programu obejmującego człowieka jako integralną całość. Poparte naukowo ćwiczenia oddechowe i odpowiednie wprowadzenie ich w życie to absolutny klucz do sukcesu zawodowego i osobistego.

Kinga Borkowska – absolwentka architektury krajobrazu na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Od uzyskania dyplomu w 2009 roku pracuje czynnie w zawodzie pragnąc wzbogacać najbliższe otoczenie człowieka w soczystą i żywą zieleń. W 2011 wraz ze wspólnikami zalożyła firmę Greenarte zajmującą się projektowaniem oraz zakładaniem wertykalnych ogrodów w systemie zewnętrznym i wewnętrznym. Cały czas pracuje nad nowymi „zielonymi” produktami mającymi za zadanie zazielenić jak najwięcej powierzchni pionowych w coraz ciaśniejszym zgiełku miejskich przestrzeni. Prywatnie wielbicielka wszelkich żywych stworzeń, zapalona fitnessmanka oraz miłośniczka smaku warzyw i owoców.

Beata Suchecka –  jest trenerką kreatywności, przez ponad 10 lat pracowała jako copywriter i dyrektor kreatywny w agencjach reklamowych: wymyślała koncepcje, tworzyła chwytliwe hasła i teksty, zarządzała pracą działu kreacji. Pracowała m.in. dla marek: NIVEA, DIALOG, Zamkowe, Kubuś, Mlekołaki, Knauf Insulation, TESCO. Prowadzi warsztaty tworzenia skutecznych tekstów oraz intensywne treningi kreatywności. Uczy też kreatywnego pisania. Jest autorką podręcznika „Zajęcia artystyczne – zajęcia copywritingu”, opublikowanego nakładem Wydawnictwa Pedagogicznego Operon.Tworzy  NIEWYRAZKI (www.niewyrazki.blogspot.com).
Więcej informacji: www.beatasuchecka.pl.

O Akademii

Akademia Leonarda da Vinci – Złoty Wiek to przestrzeń edukacyjna inspirowana twórczością Leonarda da Vinci dla mieszkańców Wrocławia, powyżej 60 r.ż. W ramach Akademii w okresie od maja do grudnia 2015 uczestnicy skorzystają nieodpłatnie z innowacyjnych, wielowymiarowych zajęć w trzech blokach tematycznych. Aby ukończyć Akademię uczestnik programu musi wziąć udział w minimum 100 godzinach zajęć z trzech filarów: CIAŁO, ZDROWIE i UMYSŁ. Uczestnik otrzymuje indeks, w którym, odznaczane jest ukończenie wybranych przez niego warsztatów. Akademia Leonarda da Vinci to pierwszy tego typu projekt w mieście Wrocławiu, dający szansę na wielowymiarowy rozwój seniorów poprzez uczestnictwo w specjalnie dostosowanych do ich wieku i możliwości zajęć. Zapraszamy do udziału! Organizatorzy: logo_turazem_marker_tekst     vfa-border-www Partner:    WCS_WCRS_nowe logo  

" Albowiem wielka miłość rodzi się z wielkiej wiedzy o ukochanym przedmiocie." [Leonardo da Vinci]

Cart

  • No products in the cart.